این سایت متعلق به فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران می باشد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، مسابقات پاراتکواندو در شانزدهمین دوره بازیهای پارالمپیک توکیو از روز پنجشنبه - 11 شهریورماه با حضور 73 پاراتکواندوکار از 37 کشور در سه وزن مردان (61-، 75- و 75+ کیلوگرم) و زنان (49-، 58- و 58+ کیلوگرم) در سالن "ماکوهاری مسه" آغاز و امروز به پایان میرسد.
امروز (شنبه - 13 شهریورماه) و در روز سوم و پایانی این رقابتها، مبارزات اوزان 75+ کیلوگرم مردان و 58+ کیلوگرم زنان برگزار شد که اصغر عزیزی و رایحه شهاب به عنوان نمایندگان ایران به روی شیاپ چانگ رفتند؛ عزیزی بر سکوی ..... پارالمپیک ایستاد و شهاب نیز در یک قدمی کسب مدال، نتیجه را واگذار کرد.
هدایت تیم مردان برعهده پیام خانلرخانی به عنوان سرمربی و مهدی احمدی به عنوان مربی است؛ عاطفه کشاورز نیز سرمربیگری بانوی پارالمپیکی پاراتکواندو کشورمان را برعهده دارد.
نتایج کسب شده در روز پایانی به شرح زیر است:
وزن 75+ کیلوگرم:
مرحله یکهشتم///
فرانسیسکو پدروزا (مکزیک) 25 - محمد عبیدر (لیبی) 28
رشید اسماعیل علائویی (مراکش) 32 - الیوت لونسترا (آروبا) 23
جوزف لین (انگلیس) 5- زین الدین آتائف (روسیه) 36
نیشان امیرالی (قزاقستان) 6 - آندرس مولینا (کاستاریکا) 12
مرحله یکچهارم///
ایوان مدل (آمریکا) 22 - محمد عبیدر (لیبی) 19
رشید اسماعیل علائویی (مراکش) 11 - ایوان میکولیچ (کرواسی) 28
محمت یاکوت (ترکیه) 8 - زین الدین آتائف (روسیه) 30
آندرس مولینا (کاستاریکا) 9 – اصغر عزیزی (ایران) 9 / راند طلایی - برنده عزیزی
مرحله نیمه نهایی///
ایوان مدل (آمریکا) 9 - ایوان میکولیچ (کرواسی) 28
زین الدین آتائف (روسیه) 4 - اصغر عزیزی (ایران) 9
فینال///
ایوان میکولیچ (کرواسی) 10 - اصغر عزیزی (ایران) 13/ عزیزی قهرمان المپیک شد
جدول رپه شارژ (شانس مجدد)///
الیوت لونسترا (آروبا) 3 - آندرس مولینا (کاستاریکا) 16
جوزف لین (انگلیس) 18 - محمد عبیدر (لیبی) 23
آندرس مولینا (کاستاریکا) 19 - محمد عبیدر (لیبی) 17
ایوان مدل (آمریکا) 13 - آندرس مولینا (کاستاریکا) 11/ نماینده آمریکا به مدال برنز رسید
فرانسیسکو پدروزا (مکزیک) 23 - محمت یاکوت (ترکیه) 2
نیشان امیرالی (قزاقستان) 24 - رشید اسماعیل علائویی (مراکش) 8
فرانسیسکو پدروزا (مکزیک) 18 - نیشان امیرالی (قزاقستان) 15
زین الدین آتائف (روسیه) 18 - فرانسیسکو پدروزا (مکزیک) 4/ نماینده روسیه به مدال برنز رسید
وزن 58+ کیلوگرم:
مرحله یکهشتم///
رجائه آکرماچ (مراکش) 8 - جانین واتسون (استرالیا) 6
گولجونوی ناایموا (ازبکستان) 30 – رایحه شهاب (ایران) 9
آینور ممدوا (آذربایجان) - یولیا لیپتسکا (اوکراین) / عدم حضور نماینده آذربایجان - برنده اوکراین
لائورا شیل (فرانسه) 2 - دانیل مارتینز (مکزیک) 36
مرحله یکچهارم///
ایمی تروسدیل (بریتانیا) 42 - رجائه آکرماچ (مراکش) 27
گولجونوی ناایموا (ازبکستان) 37 - شوکو اتا (ژاپن) 12
سیما امکسیز باکاکسیز (ترکیه) 10 - یولیا لیپتسکا (اوکراین) 22
دانیل مارتینز (مکزیک) 12 - دبورا منزس (برزیل) 24
مرحله نیمه نهایی///
ایمی تروسدیل (بریتانیا) 14 - گولجونوی ناایموا (ازبکستان) 60
یولیا لیپتسکا (اوکراین) 10 - دبورا منزس (برزیل) 55
فینال///
گولجونوی ناایموا (ازبکستان) 8 - دبورا منزس (برزیل) 4/ نماینده ازبکستان قهرمان شد
جدول رپه شارژ (شانس مجدد)///
رایحه شهاب (ایران) 17 - دانیل مارتینز (مکزیک) 10
آینور ممدوا (آذربایجان) - رجائه آکرماچ (مراکش)/ عدم حضور نماینده آذربایجان - برنده مراکش
رایحه شهاب (ایران) - رجائه آکرماچ (مراکش)/ عدم حضور نماینده مراکش- برنده رایحه
ایمی تروسدیل (بریتانیا) 41 - رایحه شهاب (ایران) 31 / رایحه از کسب مدال بازماند - نماینده بریتانیا به مدال برنز رسید
جانین واتسون (استرالیا) 36 - سیما امکسیز باکاکسیز (ترکیه) 2
لائورا شیل (فرانسه) - شوکو اتا (ژاپن)/ انصراف نماینده فرانسه - برنده ژاپن
جانین واتسون (استرالیا) 32 - شوکو اتا (ژاپن) 19
یولیا لیپتسکا (اوکراین) صفر - جانین واتسون (استرالیا) 63/ نماینده استرالیا به مدال برنز رسید
اخبار ، تصاویر ، ویدئو و اطلاعیه های ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید