سایت رسمی فدراسیون تکواندو ج.ا.ایران

این سایت متعلق به فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران می باشد.

حقوق خبری و تصویری سایت
 • کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران می باشد.
اطلاعات تماس
  آدرس: تهران - خيابان شريعتي - خيابان شهيد ميرزاپور (خيابان سهيل سابق) كوچه شهید طاهری - روبروي مجتمع مسكوني سبحان - فدراسيون تكواندو جمهوري اسلامي ايران
  کدپستی: 1931735593

  تلفن : 22242441
  تلفن : 22242442
  تلفن : 22242443

مجمع عمومی سالیانه فدراسیون تکواندو برگزار شد

مجمع عمومی سالیانه فدراسیون تکواندو با حضور همه اعضای مجمع در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون تکواندو امروز یکشنبه 17 تیرماه 1403 با ریاست محمد شروین اسبقیان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، هادی ساعی رئیس فدراسیون، احمد نامنی مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون های  وزارت ورزش، مناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک، مجتبی نظری سرپرست نایب رئیسی آقایان، حسن زاده دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک، دکتر اصغر رحیمی دبیرکل فدراسیون به همراه روسای هیات های استانی و سایر اعضای مجمع در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

مجمع فدراسیون با تلاوت آیاتی از قرآن کریم و سرود مقدس جمهوری اسلامی آغاز شد. پس از آن دکتر اصغر رحیمی دبیرکل فدراسیون ضمن خیرمقدم ، برنامه های مجمع را به همراه پخش کلیپی از اقدامات فدراسیون در سال 1402 اعلام نمود.

سپس هادی ساعی رئیس فدراسیون تکواندو در ابتدای صحبت های خود عنوان کرد: ابتدا از اسبقیان و وزیر ورزش و جوانان صمیمانه  بابت همراهی همیشگی شان سپاسگزارم. همراهی وزارت و کمیته های ملی المپیک و پارالمپیک موجب شد موفق عمل کنیم تا در مسیر کسب سهمیه المپیک با کمترین دغدغه به کارمان ادامه دهیم. پیش از اینکه بخواهیم درخواست مالی کنیم هر خواسته ای داشتیم وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک دریغ نکردند.

وی ادامه داد: مطمئنا مسئولان ورزش نسبت به ما  همانقدر که اطمینان دارند، توقع نیز دارند و امیدوارم ما جزو رشته هایی باشیم که در المپیک و پارالمپیک مدال بگیریم. در بخش پارا 5 سهمیه پارالمپیک کسب کردیم که امیدواریم نسبت به توکیو موفقیت هایمان این بار در پاریس بیشتر باشد. 

سپس گزارش حسابرس، خزانه دار و سرپرست بازرس فدراسیون در سال 1402 از سوی مسئولان مربوطه ارائه شد. 

همچنین بودجه پیشنهادی خزانه دار مورد تصویب اعضای مجمع قرار گرفت. 

همچنین در ادامه مجمع انتخاباتی در پست نایب رئیسی برگزار شد که «مجتبی نظری» دارنده کمربند مشکی دان 8 تکواندو و دکتری روابط بین الملل با کسب 50 رای از 60 آرای ماخوذه به این سمت منتخب شد.

در ادامه نظری از افرادی که در مجمع به وی رای دادند تقدیر و تشکر کرد. 

سپس جافر وفایی رئیس هیات تکواندو لرستان، حسین حسین زاده نماینده استان ها در هیات رئیسه فدراسیون و رئیس هیات تکواندو خراسان رضوی و بیژن خراسانی نماینده فدراسیون کارگری نقطه نظرات خود را بیان کردند.

علاقه قلبی به تکواندو دارم 

دکتر مناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک در ادامه بیان کرد: در ابتدا فرارسیدن ماه محرم و درگذشت دکتر رئیسی شهید جمهور را تسلیت می گویم. به خاطر عشق و علاقه ای که به تکواندو دارم در مجمع عمومی فدراسیون تکواندو حضور دارم و بعد از والیبال از سال گذشته تا به امروز در هیچ مجمعی به سبب مشغله حضور نداشتم. خدا را شکر در راس تکواندو هادی ساعی و دکتر رحیمی حضور دارند و خیال ما راحت است. بنده از روستاهای مازندران تکواندو را دنبال کردم و عضوی از این رشته هستم. مدتی با هادی ساعی و مجتبی نظری در یک باشگاه زیر نظر استاد فقید سعید مهیمن کار کردم و واقعا خود را جزوی از این رشته می دانم.

او ادامه داد: همه کسانی که در رشته های مختلف کسب سهمیه کرده اند برای ما مسئولان یک برد و پیروزی تلقی می شود و خوشحالیم که با وجود پایین بودن سهمیه و نبود بسکتبال و والیبال 40 سهمیه گرفته ایم و کشتی، وزنه برداری، تکواندو شرایط خوبی برای درخشش دارند. در 2 سال گذشته تلاش ها, اعتبارات و بودجه ها افزایش یافتند و موجب به اتفاقی شد که امروز شاهد آن هستیم.

هیچ فشاری روی ورزشکاران المپیکی نمی گذاریم

هاشمی در خصوص حمایت از المپین ها گفت: حقوق ماهیانه المپین ها طی روزهای آینده جمعا برای ماه های تیر و مردادماه پرداخت خواهد شد و برای مدال آوران نیز پاداش دیگری مدنظر داریم و می خواهیم هرجوری که شده است از مدال آوران المپیک حمایت کنیم.  هیچ فشاری روی 4 تکواندوکاران نیست و اگر مدال هم نگیرند برای ما افتخار است. سعی کردیم هیچ فشاری روی بازیکنان نگذاریم تا با فراغ بال تمرین کنند. توقع از دولت جدید و منتخب این است که روی ورزش سرمایه گذاری ویژه ای کنند و امیدوارم توجه به این مهم بیشتر شود چراکه جامعه را شور و شوق عظیمی فرا خواهد گرفت که منجر به افزایش کسب سهمیه المپیک شود.

دبیرکل کمیته ملی المپیک ضمن درخواست از دکتر پزشکیان رئیس جمهور منتخب بیان کرد: مطمئنا توجه به ورزش هزینه های سیاسی، اجتماعی و درمانی دولت را به شکل جالبی کاهش می دهد و از دکتر پزشکیان درخواست دارم به ورزش توجه کند چراکه خود از ورزشکاران بنام به حساب می آید. باید این ساز و کار در ورزش ایجاد شود تا یک همدلی ملی در ورزش را شاهد باشیم. 

اسبقیان: مجمع خوب و منظمی را شاهد بودیم 

دکتر شروین اسبقیان معاون وزیر ورزش و جوانان ضمن عرض تسلیت بابت فرارسیدن ایام محرم در ابتدای صحبت های خود بیان کرد: به مجموعه تکواندو خدا قوت می گویم. گزارش، برنامه های خوبی ارائه شد. رئیس فدراسیون و دبیرکل به خوبی کار خود را دنبال می کنند. مجمع بسیار خوب و منظمی را شاهد بودیم؛ گزارشات دقیق بودند و طی این مدت ها که در مجامع مختلف حضور داشتم می توانم بگویم واقعا این مجمع به خوبی برگزار شد.

حضور ساعی در تکواندو یک فرصت است

اسبقیان ادامه داد: پویایی و کسب مدال های درخشان تکواندو ما را به آینده این فدراسیون و درخشش در مسابقات بین المللی بیش از پیش امیدوار می کند. همچنین تعامل خوب ساعی با وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک آینده این فدراسیون را روشن می کند. گزارشات با مستندات ارائه شد که مایه مباهات است و باید تشکر کرد. به عنوان کسی که بیش از 40 سال در ورزش حضور دارم واقعا از این گزارشات لذت بردم. انصافا جای تقدیر دارد چراکه این اتفاقاتی مانند اینکه هادی ساعی پرافتخارترین المپین ایران و عضو کمیته توسعه فدراسیون جهانی فرصتی است تا حضور وی در تکواندو استفاده ویژه ای گردد.

معاون وزیر و ورزش و جوانان بیان کرد: در بحث اخلاقیات و توجه ویژه به شهدای بزرگوار جنگ تحمیلی، حضور بر سر مزار شهید گمنام فدراسیون تکواندو یک امتیاز ویژه برای تکواندوکاران است تا با توسل به این شهید بزرگوار به خواسته های خود با اذن الهی برسند. من طی سالهای ریاستم همواره به شهدای گمنام ارادت خاصی داشتم و همواره دارم. 

وی در پایان گفت: باعث افتخار من است که خودم و دو فرزندانم تکواندوکار هستیم و از اردبیل تکواندو را آغاز کرده ام. همچنین فیروز اسبقی قهرمان ارزنده تکواندو پسرعموی بنده است که باعث افتخارمان است در این رشته ورزشی و اخلاقمدار حضور داریم. 

فدراسیون تکواندو در شبکه های اجتماعی

اخبار ، تصاویر ، ویدئو و اطلاعیه های ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پیوندهای مهم


لیست داروهای ممنوعه 2020

مشاهده

قوانین ، ثبت علامت تجاری

مشاهده

پایگاه خبری شهدای تکواندو

مشاهده

بانک اطلاعات فدراسیون

مشاهده

جشنواره شهید رجایی

مشاهده

تقویم ورزشی سال 1403

مشاهده