سایت رسمی فدراسیون تکواندو ج.ا.ایران

این سایت متعلق به فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران می باشد.

حقوق خبری و تصویری سایت
 • کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران می باشد.
اطلاعات تماس
  آدرس: تهران - خيابان شريعتي - خيابان شهيد ميرزاپور (خيابان سهيل سابق) كوچه شهید طاهری - روبروي مجتمع مسكوني سبحان - فدراسيون تكواندو جمهوري اسلامي ايران
  کدپستی: 1931735593

  تلفن : 22242441
  تلفن : 22242442
  تلفن : 22242443

با حضور معاون وزیر ورزش و جوانان در رقابت های انتخابی؛

«زهرا رحیمی» مسافر پارالمپیک پاریس شد

با برگزاری رقابت های انتخابی تیم ملی پاراتکواندو بانوان در حضور معاون ورزش و جوانان و مسئولان فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک، «زهرا رحیمی» با برتری برابر رقبا توانست جواز حضور در پاریس را در وزن 52- کیلوگرم کسب کند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، به منظور حضور پرقدرت در رقابت های پارالمپیک پاریس 2024، رقابت های انتخابی تیم ملی پاراتکواندو بانوان امروز صبح دوشنبه 21 خردادماه به میزبانی خانه تکواندو، با حضور دکتر مریم کاظمی پور معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان،  سلگی،مدیر فنی ورزشی کمیته ملی پارالمپیک، هادی ساعی رئیس، دکتر اصغر رحیمی دبیرکل و لیلا سلیمی نایب رئیس بانوان فدراسیون تکواندو، جمشید سهرابی رئیس انجمن پاراتکواندو و علی تاجیک رئیس سازمان تیم های ملی و با قضاوت رسمی داوران برگزار شد.

در وزن 52- کیلوگرم 3 نماینده کشورمان از جمله آیلار جامی، زهرا رحیمی و رزا ابراهیمی برای کسب جواز حضور در پارالمپیک با یکدیگر رقابت کردند که در نهایت «زهرا رحیمی» فنی ترین بازیکن آسیا در رقابت های قهرمانی پاراتکواندو به میزیانی ویتنام، با پیروزی برابر رقبا مسافر پاریس شد.

پیشتر «آیلار جامی» با حضور در رقابت های کسب سهمیه پارالمپیک پاریس به میزبانی کشور چین سهمیه را به نام ایران از آن خود کرده بود اما با پیروزی رحیمی در رقابت های انتخابی، وی جانشین جامی در پارالمپیک است و به همراه مریم عبدالله پور در وزن 47- کیلوگرم 2 نماینده کشورمان در گروه بانوان در این رویداد خواهند بود. 

دکتر کاظمی پور با پایان رقابت های انتخابی در جمع ملی پوشان بیان کرد: خیلی خوشحالم که توفیق حضور در جمع شما را داشتم و باید زودتر در جمع صمیمی تان حضور پیدا می کردم. حقیقتا علاقه شخصی بالایی به بازیکنان پاراتکواندو دارم و امیدوارم تک تک شما در رویدادهای آتی به ویژه پارالمپیک پاریس موفق باشید.

وی ادامه داد: پاراتکواندو در هانگژو درخشان بود و امیدواریم این روند رو به رشد خود را ادامه دهند. باید از حق نگذشت و عنوان کرد هادی ساعی و دکتر رحیمی برای پاراتکواندو زحمات زیادی کشیده اند و بابت این اتفاق از مجموعه تکواندو سپاسگزارم و برای همه تکواندوکاران آرزوی موفقیت دارم. 

همچنین در ادامه  سلگی برای تکواندوکاران در رویدادهای پیش رو آرزوی موفقیت کرد. 

فدراسیون تکواندو در شبکه های اجتماعی

اخبار ، تصاویر ، ویدئو و اطلاعیه های ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پیوندهای مهم


لیست داروهای ممنوعه 2020

مشاهده

قوانین ، ثبت علامت تجاری

مشاهده

پایگاه خبری شهدای تکواندو

مشاهده

بانک اطلاعات فدراسیون

مشاهده

جشنواره شهید رجایی

مشاهده

تقویم ورزشی سال 1403

مشاهده