سایت رسمی فدراسیون تکواندو ج.ا.ایران

این سایت متعلق به فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران می باشد.

حقوق خبری و تصویری سایت
 • کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران می باشد.
اطلاعات تماس
  آدرس: تهران - خيابان شريعتي - خيابان شهيد ميرزاپور (خيابان سهيل سابق) كوچه شهید طاهری - روبروي مجتمع مسكوني سبحان - فدراسيون تكواندو جمهوري اسلامي ايران
  کدپستی: 1931735593

  تلفن : 22242441
  تلفن : 22242442
  تلفن : 22242443

مسئول کمیته داوران استان البرز؛

7 دوره کلاس هماهنگی، ارتقا و کارگاه داوری در سال 98 برگزار شد

عبدالمحمد بسحاق مسئول کمیته داوران البرز با اشاره به فعالیت های اجرایی شده در بخش کمیته داوران در سال 98 از برنامه های پیش رو در سال جاری سخن راند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو و به نقل از هیات تکواندو استان البرز، با اعلام  عبدالمحمد بسحاق مسئول کمیته داوران 7 دوره کلاس هماهنگی، ارتقا و کارگاه داوری در بخش مردان در سال 98 برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه 367 نفر داور مرد در سایت بانک اطلاعات فدراسیون ه بنام استان البرز ثبت گردیده است گفت: در قسمت کیوروگی 276 داور و91 نفر در بخش پومسه استان فعال هستند.

عبدالمحمد بسحاق خاطر نشان ساخت: با توجه به حساسیت کار داوران در مسابقات، به ویژه رقابتهای انتخابی  و لیگ علاوه بر حضور داوران در کلاس هماهنگی سه کارگاه نیز در بخش داوری کیوروگی و هان مادانگ اختصاصا برای داوران استان تشکیل شد و با آخرین تغییرات و قوانین آشنا شدند.

ضمنا استان البرز در سال 98 میزبان دوره هماهنگی متمرکز کشوری پومسه نیز بود.

از کلاس های ارتقاء نیز میتوان به کلاس داوری درجه سه در سطح استانی و دوره ارتقاء داوری درجه سه به دو اشاره داشت.

در مجموع داوران استان 4 نفر در رقابتهای بین المللی، 33 نفر در رقابتهای قهرمانی و لیگ کشور به عنوان نماینده استان حضور داشتند که در چندین مورد عنوان داور نمونه را از آن خود کردند.

وی افزود: در سال 98 در مجموع 130 داور در رقابتهای مختلف  اعم از مسابقات لیگ، آزاد، مناسبتی و انتخابی استان در دو بخش کیوروگی و پومسه به قضاوت پرداختند.

بسحاق گفت: در سالی که گذشت داوران استان در کلاس های ارتقاء شرکت کردند که تعداد داوران شرکت کننده در درجات مختلف بدین ترتیب است: بین الملی کیوروگی: 2 نفر/ درجه یک:11 نفر/ درجه دو :27 نفر/ درجه سه : 43 نفر

مسئول کمیته داوران در ادامه افزود: یکی از فعالیت های مهم و قابل ذکر در حوزه این کمیته اجرای سیستم رنکینگ امتیازی  برای داوران بود که این مهم باعث ایجاد انگیزه بیشتر بین داوران استان شد و در پایان سال نیز بهترین داوران در دو بخش کیوروگی و پومسه طبق رنکینگ معرفی شدند.

مسئول کمیته داوران با اشاره به جایگاه استان البرز در تکواندو کشور و حساسیت موجود در میادین و مسابقات این استان گفت: به طبع این حساسیت کار قضاوت نیز برای داوران ما به مراتب سخت تر خواهد بود به همین دلیل بنا داریم با میدان دادن به داوران جوان در کنار پیشکسوتان این عرصه، پشتوانه سازی مفیدی در این راستا انجام دهیم. برگزاری کارگاه های آموزشی تخصصی جهت آمادگی بیشتر و به روز کردن اطلاعات از دیگر برنامه های این کمیته است همچنین قصد داریم برای حمایت از داوران استان با رایزنی برای قضاوت در رقابت های بین المللی حضور پیدا کنند. راه اندازی کارگروه تحقیق و پژوهش کمیته داوران به منظور انجام پروژه های پژوهشی برای پیشرفت کیفی و کمی داوران از دیگر برنامه های این کمیته است.  امیدوارم در سال 99 نیز روند رو به رشد و کسب افتخارات بیش از پیش را پیش رو داشته باشیم.

فدراسیون تکواندو در شبکه های اجتماعی

اخبار ، تصاویر ، ویدئو و اطلاعیه های ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پیوندهای مهم


لیست داروهای ممنوعه 2020

مشاهده

قوانین ، ثبت علامت تجاری

مشاهده

پایگاه خبری شهدای تکواندو

مشاهده

بانک اطلاعات فدراسیون

مشاهده

فراخوان همکاری با فدراسیون

مشاهده

تقویم ورزشی سال 99

مشاهده