سایت رسمی فدراسیون تکواندو ج.ا.ایران

این سایت متعلق به فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران می باشد.

حقوق خبری و تصویری سایت
 • کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران می باشد.
اطلاعات تماس
  آدرس: تهران - خيابان شريعتي - خيابان شهيد ميرزاپور (خيابان سهيل سابق) كوچه شهید طاهری - روبروي مجتمع مسكوني سبحان - فدراسيون تكواندو جمهوري اسلامي ايران
  کدپستی: 1931735593

  تلفن : 22242441
  تلفن : 22242442
  تلفن : 22242443

سرپرست معاونت توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان؛

علی نژاد؛ تکواندو ایران یکی از توسعه یافته‌ترین مجموعه‌های تکواندو در دنیا است

دکترعلی‌نژاد سرپرست معاونت توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان گفت: تکواندو ایران یکی از توسعه یافته‌ترین مجموعه‌های تکواندو در دنیا است و در همه موارد یکی از بهترین فدراسیون‌های جهان به حساب می‌آید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، مجمع عمومی سالیانه فدراسیون بعد از ظهر امروز (یکشنبه – 24 آذرماه) با حضور دکتر مهدی علی نژاد سرپرست معاونت توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، سید محمد شروین اسبقیان مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون ها، کیکاوس سعیدی سرپرست دبیرکل کمیته ملی المپیک، سید محمد پولادگر رییس فدراسیون تکواندو،  مجید نیری سرپرست دبیری فدراسیون و دبیر برگزاری مجمع سالیانه، مهدی مستجاب الدعوه مسئول امور مجامع وزارت ورزش، زهرا سروی نایب رییس بانوان، همچنین روسای هیات های استانی و سایر اعضای مجمع در آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

در ابتدا پس از تلاوتی چند از کلام الله مجید توسط محمد مهدی کشاورز، قاری برتر لیگ قرآنی تکواندو و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، رییس فدراسیون به ارایه گزارش عملکرد پرداخت و سپس حسابرس، خزانه دار و بازرس نیز گزارش خود را به اعضای مجمع ارائه دادند، در ادامه نیز روسای هیات‌ها مسائل خود را مطرح کردند.

دکتر مهدی علی نژاد سرپرست معاونت توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه خیلی خوشحالم که در میان شما هستم، گفت: برای من توفیقی بود اولین مجمعی که حضور دارم، مجمع فدراسیون تکواندو باشد. این فدراسیون طی سال‌هایی که آقای پولادگر مسئولیت آن را برعهده داشته جز فدراسیون‌های موفق ایران بوده و همیشه به صورت ویژه روی آن حساب شده است. به جرات می‌توان گفت مجموعه تکواندو ایران یکی از توسعه یافته‌ترین مجموعه‌های تکواندو در دنیا است و در همه موارد از جمله جمعیت، توسعه یافتگی متوازن میان استان‌ها و موضوعات فرهنگی یکی از بهترین فدراسیون‌های جهان به حسا ب می‌آید.

وی افزود: از المپیک سیدنی که تکواندو به صورت رسمی وارد بازی‌های المپیک شد، همیشه این رشته یکی از رشته‌های مدال آور بوده است و در مسابقات قهرمانی جهانی هم دو بار بر سکوی قهرمانی ایستاده ایم. در این دوره نیز علی رغم شرایط خاصی که پیش آمد باز هم دو مدال ارزشمند کسب شد.

علی نژاد خاطر نشان کرد: خوشحال هستیم که دو سهمیه تکواندو برای حضور در بازی‌های المپیک2020 بدست آمد و امیدوارم سجاد مردانی همه سهمیه سوم را بدست آورد و در فروردین ماه نیز دختران بتوانند از طریق مسابقات قاره‌ای 2 سهمیه کسب کنند تا تکواندو را در المپیک با 5 سهمیه ببینیم.

سرپرست معاونت توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در ادامه گفت: قطعا شما می‌دانید که رقبا نیز همانند شما کار و تلاش می‌کنند. در بررسی که انجام شده فدراسیون تکواندوچین دو سال قبل از اینکه ایران طلای جهانی را کسب کند، سال 1997 تاسیس شد اما امروز و در فینال گرندپری موفق به کسب دو مدال طلا شد؛ این امر نشان می‌دهد رقبا خیلی جدی کار می‌کنند و اگر لحظه‌ای غفلت کنیم از مسیر اصلی منحرف می‌شویم.

علی نژاد خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های تکواندو ایران در حوزه نرم افزاری، سخت افزاری و منابع مالی بالا است. ورزش ایران روی تکواندو در المپیک 2020 حساب ویژه ای باز کرده است.  قهرمانان مطلع باشند آیین نامه‌ای تدوین شده و انشاالله در اولین ستاد بازی‌های المپیک و پارالمپیک این آیین نامه را مصوب خواهیم کرد و بلافاصله بعد از آن بخشی از پرداخت‌هایی که قول داده شده را به عزیزانی که کسب سهمیه کرده‌اند، پرداخت می‌کنیم.

وی در پایان گفت: با توجه به مشکلی که برای میرهاشم حسینی پیش آمد کمیته ملی المپیک با همکاری وزارت ورزش و جوانان هرچه از دستش بر می‌آمد انجام داد تا اگر نهایتا سهمیه ایشان کسب نمی‌شد بتوانیم از راه‌های دیگر احقاق حق کنیم و کمیته بین‌المللی المپیک نیز قول این موضوع را داد. برای تکواندو ایران در المپیک 2020 توکیو آرزوی توفیق دارم و مطمئن هستم نمایندگان تکواندو ایران با تمام توان خواهند جنگید تا بهترین عملکرد خود را نشان دهند، هرچند ممکن است این کیفیت عملکرد به مدال منتهی نشود.

فدراسیون تکواندو در شبکه های اجتماعی

اخبار ، تصاویر ، ویدئو و اطلاعیه های ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پیوندهای مهم


لیست داروهای ممنوعه 2020

مشاهده

قوانین ، ثبت علامت تجاری

مشاهده

پایگاه خبری شهدای تکواندو

مشاهده

بانک اطلاعات فدراسیون

مشاهده

جشنواره شهید رجایی

مشاهده

تقویم ورزشی سال 1400

مشاهده