به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو و به نقل از هیات تکواندو استان مازندران، اولین دوره مسابقات تکواندو شمال کشور با حضور 95 تکواندوکار در رده سنی نوجوانان از استان های مازندران، گلستان، گیلان و سمنان در بخش پسران و دختران به میزبانی استان مازندران در مجتمع ورزشی شهدا واقع در شهرستان فریدونکنار پیگیری شد.
پیکارهای نوجوان هوگوپوش در بخش پسران در اوزان 45-، 48-، 51-، 55-، 59-، 63-، 68-، 73-، 78- و 78+ کیلوگرم برگزار شد تا استانهای شمال کشور قهرمانان و سکونشینان خود را بشناسند.
اسامی نفرات برتر اوزان دهگانه به شرح ذیل است:
وزن 45- کیلوگرم:
1- مهدی صیادی (گلستان)
2- امیرمحمد سیفی (مازندران)
3- مهرشاد صفری (مازندران)
وزن 48- کیلوگرم:
1- ایلیا شمسی پور (گیلان)
2- مانی نباتی (گیلان)
3- دانیال فضلی (مازندران) و یاسین کامل (مازندران)
وزن 51- کیلوگرم:
1- صابر صفرپور (مازندران)
2- محمدرضا عرب (مازندران)
3-امیررضا جلالی (مازندران) و امیرمحمد عابدینی (مازندران)
وزن 55- کیلوگرم:
1- مبین سیفی (مازندران)
2- رضا پورمهدی (گیلان)
3- مهدی عباس پور (مازندران) و رضا خاتمی (مازندران)
وزن 59- کیلوگرم:
1- ابوالفضل عرب نژاد (مازندران)
2- علی صفررضوی زاده (مازندران)
3- محمد الهی (مازندران) و محمدرسول امیری (گلستان)
وزن 63- کیلوگرم:
1- فرنود تبری (مازندران)
2- ابوالفضل حسینیان (مازندران)
3- ابوالفضل بابایی (مازندران) و امیرحسین غفاری نژاد (سمنان)
وزن 68- کیلوگرم:
1- امیررضا رحیمی (مازندران)
2- محمدعلی میرشمسی (مازندران)
3- ایلیا طیار (گلستان) و آیدین قربانزاده (گیلان)
وزن 73- کیلوگرم:
1- امیرعلی نصیری (گیلان)
2- عرشیا هدایتی (گیلان)
3- معراج سپهری (گلستان) و امیرمحمد پورحسین (مازندران)
وزن 78- کیلوگرم:
1- ماهان ولیپور (مازندران)
2- امیرعلی محمدی (مازندران)
3- امیررضا رسولی پور (گیلان) و مهدی فرسویان (مازندران)
وزن 78+ کیلوگرم:
1- احمدرضا رکابی (مازندران)
2- مجتبی علافیان (گیلان)
3- مهدی صادق نژاد (مازندران) و صادق صالحی( مازندران)
برترین ها
فنی ترین بازیکن: فرنود تبری و امیدرضا رحیمی (مازندران)
مربی نمونه: حسینعلی اسدی (مازندران)
بازیکن اخلاق: علی کریم کشته (گلستان)
داور برتر: محسن رجب پور (مازندران)
نوجوانان تکواندوکار در بخش دختران در اوزان 42-، 44-، 46-، 49-، 52-، 55-، 59-، 63-، 68- و 68+ به مصاف حریفانشان رفتند و برترین های هر وزن مشخص و معرفی شدند.
اسامی نفرات به شرح ذیل می باشد:
وزن 42- کیلوگرم:
1- سید فاطمه موسوی (مازندران)
2- یاسمن غلامی (مازندران)
3- تینا پانرخیری و آیلار احمدی (مازندران)
وزن 44- کیلوگرم:
1- مهدیه رستمی(مازندران)
2- پریسا حسنی(مازندران)
3- بیتا بصیری وفاطیما محمدی (مازندران)
وزن 46- کیلوگرم:
1- مهنا صفرپور (مازندران)
2-نرگس دهقان (مازندران)
3- تهمینه صالحی و فاطمه زهرا حسین زاده فر(مازندران)
وزن 49- کیلوگرم:
1- سیده غزل موسوی (مازندران)
2- نگار صبری(سمنان)
3- رومینا میرزاده و فاطمه زهرا قربانی (مازندران)
وزن 52- کیلوگرم:
1- سیده فاطمه جلالی (مازندران)
2- هانیه دیوسالار(مازندران)
3- سیده سما قاسم تبار (مازندران) و فاطمه میر منافی(گلستان)
وزن 55- کیلوگرم:
1- مریم دوستعلی(مازندران)
2- ساناز موسی زاده(مازندران)
3- ترانه نصیری (سمنان)و زینب بخشی(گیلان)
وزن 59- کیلوگرم:
1- نیلوفر تنکابنی(مازندران)
2- صبا صدقی(مازندران)
3- سیده همتا حسینی(مازندران) و سوگند قربانی(مازندران)
وزن 63- کیلوگرم:
1- مائده جورقاسمی(مازندران)
2-زهرا بزرگی (مازندران)
3- سیده پرنیان دلفان حسینی(مازندران) و آیدا داداش پور(مازندران)
وزن 68- کیلوگرم:
1- تینا کفشگر (مازندران)
2-روناک خزایی (مازندران)
3- آیدا غفوری(مازندران) و حنانه برجسته(مازندران)
وزن 68+ کیلوگرم:
1- مهسا نادعلیان (مازندران)
2- دیانا قنبرپور(گیلان)
3- ساناز حکیمی فر(سمنان) وزینب عباسی( سمنان)
برترین ها
داور برتر: شیر جهانی (گیلان) و حليمه حیدری (گلستان)
بازیکن برتر: سیده فاطمه موسوی (مازندران)
مربی برتر: مهین اسماعیل نژاد (مازندران)